Rekuperacja Bielsko

Nasza firma zajmuje się między innymi projektowaniem, montażem oraz serwisem instalacji wentylacji mechanicznej, w tym między innymi montażem rekuperatorów.

Rekuperatory to nowoczesna technologia wentylacji mechanicznej, która wprowadza nowy standard w dziedzinie projektowania współczesnych domów, zwłaszcza energooszczędnych a obowiązkowo pasywnych.

Jest to rozwiązanie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie, gdzie rekuperacja jest w zasadzie koniecznością, w których podsystemy zapewniające ciepło oraz elektryczność ściśle ze sobą współpracują. To także nowoczesny system kontroli wentylacji powietrza wewnątrz budynku, co daje użytkownikowi m.in. pełną kontrole nad stopniem cyrkulacji świeżego powietrza w domu.

Rekuperator jest więc rozwiązaniem dającym przewagę nad klasycznymi metodami wentylacji, choć by dla tego, że niezależnie od warunków panujących na zewnątrz zapewnia sprawną i efektywną wymianę powietrza w wentylowanym budynku bez nadmiernych strat cieplnych.

Głównym elementem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest więc centrala wentylacyjna (rekuperator) o wysokiej sprawności i najlepiej z energooszczędnymi wentylatorami DC. Nie można jednak zapominać o magistrali rozsyłającej wymieniane powietrze, gdzie bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej średnicy kanałów wentylacyjnych wchodzących w skład systemu wentylacji.

Nasza firma zajmuję się kompleksowym podejściem do wykonywanych zleceń. Po akceptacji przez klienta kosztorysu ofertowego przystępujemy do wykonania projektu wentylacji przez uprawnionego projektanta (w wypadku budynku jednorodzinnego projekt jest w cenie wentylacji) następnie następuje realizacja zlecenia, a także późniejsza obsługa serwisowa.

Instalację wykonujemy kanałami stalowymi, miedzianymi, ze stali nierdzewnej, a także z tworzywa sztucznego w wykonaniu antybakteryjnym (kanały umieszczane w stropach). Natomiast sercem naszych, instalacji są rekuperatory takich marek jak: LG, Bartosz, Alnor, Barbor, VTS czy Vents.

Zapraszamy do kontaktu osoby pragnące poznać naszą pełną ofertę.