Montaż instalacji alarmowej

W ramach oferty na montaż alarmów dla klientów z Bielska-Białej i okolic wykonujemy sprawdzone i niezawodne instalacje alarmowe w budynkach jednorodzinnych. Oczywiście możemy także zamontować taką instalację w dowolnym obiekcie - mieszkaniu, firmie lub innym obiekcie. Dodajmy że przewody dla instalacji zostały położone na etapie budowy domu. Tyle tytułem wstępu. Niedawno dla jednego z inwestorów indywidualnych wykonaliśmy niedrogą instalację alarmową w budynku jednorodzinnym. Próżno w niej szukać rozwiązań typu cichy alarm lub dodatkowych zabezpieczeń okien typu kontaktron.

Instalacje oparliśmy na dedykowanej takim rozwiązaniom płycie głównej Satel. Jest to jeden z wiodących producentów zabezpieczeń na polskim rynku. Wybraliśmy model Satel Versa 10. Cechuje go łatwość rozbudowy, 2 strefy w 3 trybach dozoru, 3 linie zasilające i współpraca z modułami GSM. Umiarkowana cena tego rozwiązania sprawia że wydaje się być ono idealne dla prostych instalacji alarmowych. 

Oczami każdego systemu alarmowego są czujniki ruchu. W tym wypadku detekcja oparta została na produktach firmy Risco - wybraliśmy model PIR RK415DT. Skrót PIR (ang. Passive Infra Red) oznacza pasywny czujnik ruchu, dodatkowo moduł ten posiada czujnik mikrofalowy. Zasięg do 15 m sprawia że nadaje się do niemal każdego pomieszczenia. Seryjne uchwyty pozwalają na montaż zarówno do ściany jak i sufitu. W ten sposób zabezpieczone zostały kluczowe pomieszczenia na parterze budynku - główne drzwi wejściowe, salon, kuchnia i gabinet oraz garaż. Piętro zostało zabezpieczone czujnikami umieszczonymi w sypialniach i na holu.

Nie mniej ważnym jest sprawne zasilanie awaryjne. Wybraliśmy akumulator o pojemności 7 Ah, zapewniający sprawne działanie instalacji na wypadek utraty zasilania przez wiele godzin.

Kolejnym składowym elementem realizowanego systemu alarmowego jest konwerter GPRS-T1. Jest to dedykowane urządzenie do sygnalizowania sytuacji newralgicznych i przekazywania powiadomień za pośrednictwem sieci GSM.  Odebrane w formacie telefonicznym kody zdarzeń mogą być konwertowane do postaci transmitowanej przy wykorzystaniu technologii GPRS lub do formatu wiadomości SMS. SMS może zostać wysłany do dowolnej stacji monitorującej obsługującej monitoring SMS (w praktyce do każdej agencji ochrony na danym obszarze). Z konwerterem GPRS-T1 współpracuje antena umieszczona na obudowie centrali alarmowej, z złączem SMA

Całość systemu dopełniają odpowiednio dobrane akcesoria jak:

  • sygnalizator zewnętrzny, optyczno-dźwiękowy z zabezpieczeniem antysabotażowym przed otwarciem lub oderwaniem od ściany budynku
  • Manipulator LCD, z przyciskami funkcyjnymi do uruchamiania alarmu w trybie nocnym, pełnym oraz dziennym
  • Obudowa AWO 220, inwestor wybrał wersję montowaną podtynkowo

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dot. montażu instalacji alarmowej, jak również do skorzystania z kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

<< Wróć do poprzedniej strony